Сертификована општина са повољним пословним окружењем

Изградња постројења за пречишћавање отпадних вода у Пироту, инвестиције вредне између 10 и 15 милиона евра, све је извеснија. Град Пирот је са своје стране учинио све да се створе основни услови за реализацију те инвестиције која би од Пирота направила еколошки много чистији град, обезбеђено је земљиште и локација недалеко од некадашњег АТП-а, а најновија вест је да је КФW банка расписала тендер за избор консултанта за израду студија изводљивости за изградњу оваквих постројења у пет градова широм Србије, међу којима је и Пирот, казао је директор ЈП Водовод и канализација Зоран Николић.

Градоначелник Пирота мр Владан Васић казао је новинарима да је Град већ доста тога урадио када је реч о припреми за изградњу овог капиталног постројења које је од велике важности за наш град.
- Ми већ две или три године чекамо одобрење од стране КФW банке и надлежног министарства за закључење уговора. Што се тиче Града ми смо спремни, одредили смо локацију, проглашен је јавни интерес, наше службе врше преговоре са власницима парцела, ми можемо да издамо грађевинску дозволу. То је велики финансијски подухват вредности између 10 и 15 милиона евра. Ми то без финансијске помоћи државе и КФW банке не можемо да урадимо-казао је Васић и додао да Пирот паралелно ради и на припреми документације за учешће на конкурсу Министарства екологије како би се обезбедио новац за санирање сметлишта које је Пирот користио протеклих 25 година, пратично све до изградње модерне Регионалне санитарне депоније.

- То сметлиште је несрећно лоцирано уз реку. Радићемо санацију и рекултивацију земљишта на постојећој локацији, ту је четири хектара квалитетног земљишта у Индустријској зони тако да планирамо да радимо практично “до нуле”, како би ослободили тај простор-казао је Васић.

Директор Водовода и канализације Зоран Николић каже да је из канцеларије КФW банке из Београда стигла званична информација да је расписан тендер за избор консултанта.

- Чека се сагласност Владе да се ураде студије изводљивости за пет, шест градова у Србији, међу којима је и Пирот. Очекујемо да се ту коначно крене ка реализацији тог пројекта који је вредан између 10 и 15 милиона евра-казао је директор Николић.

Извор: Пиротске вести

План развоја Града Пирота 2021–2028.

Можете се обратити Заштитнику грађана уколико сматрате да су вам повређена права применом републичких прописа од стране носилаца јавних овлашћења

 

СТРАТЕГИЈА РАЗВОЈА УРБАНОГ ПОДРУЧЈА ГРАДА ПИРОТА И ОПШТИНА БАБУШНИЦА, ДИМИТРОВГРАД И БЕЛА ПАЛАНКА

 

Побољшање услова живота Рома и Ромкиња и других маргинализованих група у 18 ЈЛС

 

Пружимо руку теже запошљивим лицима 

Спортске активности за младе-будућност за све у прекограничном региону

Оснаживање женског предузетништва и улоге жена на селу у југоисточној Србији

Успостављање сајамског простора

Joomla templates by Joomlashine